Vedybų sutartis
Vakarų realijos jau seniai įsiskverbė į mūsų gyvenimo sanklodą - butikai, elektronikos naujovės, prabangios mašinos. Ir jei prie šių daiktų mes priprantame gana greitai, kaip ir prie visko, kas gera, tai užsienio kaimynų mentalitetas ir gyvenimo būdas kai kada lieka mums nesuprantami. Daugelis lietuvių vestuvinių sutarčių sudarymą laiko ne tik turtuolių išsigalvojimu, bet ir labai įžeidžiančiu dalyku, kuris gali iš pat šaknų pakirsti meilę ir jausmus šeimoje. Bet, kaip sakoma, nepripažinimas ko tai atsiranda iš elementaraus visų smulkmenų nežinojimo, tad pamėginsime paaiškinti visas šio „vestuvių" dokumento teigiamas ir neigiamas puses.
Vestuvių kontrakto esmė, pirmiausia, yra sąžiningas sutuoktinių turto pasidalinimas skyrybų atveju. Sutartyje surašoma viskas, kas verta jūsų dėmesio: asmeninė nuosavybė ir įnašų kiekis, vertybiniai popieriai, automobiliai, nekilnojamas turtas užsienyje, o taip pat bendrai nupirktas gyvenamas plotas ir jo remontas.
Atminkite, vedybinė sutartis gali būti sudaroma ir ateityje keičiama tik abiems sutuoktiniams sutinkant! Bet nereikia galvoti, kad vestuvinis kontraktas suriša jums rankas ir kojas - jo galiojimą nustatote Jūs. Kontrakto galiojimo laikotarpiu Jūs galite įrašyti kokius norite pataisymus. Jūs taip pat galite kontroliuoti atskirai kiekvieno punkto vykdymo terminą. Jei jūs sudarote kontraktą vestuvių išvakarėse, tai jis įsigalioja santuokos įregistravimo dieną, jei jūs jau susituokę, tai įregistravus kontraktą pas notarą.
Bet jei viena iš šalių kategoriškai prieš kontrakto sudarymą, nereikia versti. Gali būti, kad žmogus sutiks vėliau, bet už tat jūs išsaugosite šiltus jausmus. Jūs visada turite galimybę kreiptis į juristą, kuris ne tik padės išsiaiškinti tokio dokumento baimės priežastis, bet ir padės teisingai sudaryti.
Plačiai paplitusi klaidinga nuomonė, kad vedybų kontraktas - tai būsimų skyrybų požymis. Tai tik psichologinio charakterio stereotipas - mes galvojame, kad toks vedybinių santykių sureguliavimas liudija apie partnerio merkantilizmą. Bet iš tikrųjų tai kalba apie atvirumą ir šalių saugumą santuokoje. Jūs mokotės drąsiai kalbėti apie savo problemas, ginti savo interesus ir, svarbiausia, nebijoti visu tuo dalintis su sutuoktiniu. O rezultatas - tvirti ir užtikrinti šeimyniniai santykiai!
Tebūnie Jūsų santuoka tvirta!
Griežtai draudžiama šiame portale esančią informaciją kopijuoti ir panaudoti kituose tinklapiuose ar spaudiniuose be rašytinio administratoriaus sutikimo.