Kvietimas į vestuves

Pagal tai, kaip jis padarytas, jau galima susidaryti nuomonę apie būsimą šventę. Kvietimas tai ne tik duoklė etiketui, bet ir privalomas šventės atributas.

Ką pakviesti?

Pakviestųjų tarpe būtinai turi būti visi, ką jaunieji myli, vertina ir gerbia, giminaičiai, draugai, kolegos. Ne visuomet būsimi sutuoktiniai yra vienodos nuomonės dėl svečių skaičiaus ir sudėties. Pirmu atveju galima pasiūlyti kiekvienai pusei pakviesti po vienodą skaičių svečių, kas, tiesą sakant, ne visada pavyksta. Viena šeima dažniausiai būna daugiau bendraujanti ir turi daugiau giminaičių, negu kita. Būtų geriausia, jei jaunosios ir jaunojo šeimos pakviestų visus, kuriuos nori matyti, o banketo išlaidas pasidalintų proporcionaliai pagal pakviestų svečių skaičių.

Jaunųjų sudarytas sąrašas būtinai turi būti suderintas su tėvais. Tėvai tikriausiai turi artimų draugų, kurie jaunuosius pažinojo nuo vystyklų ir mylėjo kaip savus.

Būna ir taip, kad santuokų rūmuose ar bažnyčioje netelpa visi, ką jaunieji norėtų matyti savo iškilmėse. Nebus nieko smerktino, jeigu į surašymą ar bažnytines jungtuves pakviesite tik artimus giminaičius, o kitus sukviesite į banketą. 

Kada kviesti?

Svečiams, kaip ir jauniesiems, vestuvėms reikia pasiruošti. Suspausti terminai gali juos pastatyti į sunkią padėtį: tenka skubiai pirkti dovaną, nelieka laiko pasirūpinti savo išvaizda. Štai todėl kvietimo atvirutes priimta išsiuntinėti mėnesį prieš iškilmes ar net anksčiau. Pageidautina, kad pirmi kvietimus gautų toli gyvenantys giminaičiai, kurių laukia su atvykimu susiję rūpesčiai. Pakvietimus reikia išsiųsti paštu, o ne perduoti: tokiems reikšmingiems įvykiams labiau dera oficialus būdas.

Kaip kviesti?

Atviručių gamintojai vestuvėms visada skyrė daug dėmesio, todėl kvietimai maloniai stebina kokybe ir įvairove. Tie, kas siekia pabrėžti šventės išskirtinumą, gali užsakyti kvietimus pagal individualų maketą.  Kokie bebūtų pakvietimai, juose būtinai turi būti įrašyti svečių vardai, ceremonijos ir banketo laikas ir vieta, data, nuotakos ir jaunikio vardai. 

Į kiekvieną svečią reikia kreiptis asmeniškai. Jokiu būdu negalima kreiptis iš karto į visą šeimą. Kai kada prie pakvietimo reikėtų pridėti ir nedidelį vietovės, kur vyks iškilmės,  žemėlapį Tai tiesiog būtina, jei vestuvės vyks užmiestyje arba tuose rajonuose, kur svečiams bus sunku orientuotis. Gerai būtų smulkiai aprašyti kelią arba nurodyti tinkančio transporto numerius.

Deja, būna situacijų, kai vestuves reikia atšaukti arba atidėti: nelaimingi atsitikimai, ligos, tragiški įvykiai, santykių nutrūkimas...Apie tai privaloma pranešti antru laišku. Gaila, tokie įvykiai sunkiai nuspėjami. Kas bebūtų, svečius apie atsitikimą reikia informuoti kaip galima greičiau, galima pranešti ir telefonu.  Jeigu yra laiko, geriau pranešimą siųsti paštu: visiškai pakanka  trumpo  ir lakoniško fakto konstatavimo. 

Laimei, panašūs nemalonumai - greičiau išimtis, negu taisyklė, ir dažniausiai niekas netemdo laimingo įvykio. Be to, iškilmės svečiams suteikia nė kiek nemažiau  malonumų, negu jauniesiems. Tai nestebina, juk vestuvės kokiu tai laipsniu  yra spektaklis, vaizdingas ir gražus vyksmas, leidžiantis dalyviams nors trumpam atitrūkti nuo pilkos kasdienybės ir pasinerti į stebuklingą romantikos pasaulį.

Patalpinta: 2009-04-05


Griežtai draudžiama šiame portale esančią informaciją kopijuoti ir panaudoti kituose tinklapiuose ar spaudiniuose be rašytinio administratoriaus sutikimo.