Gyvenimas po vestuvių
Santuoka - tai įvykis, kuris visiškai pakeis Jūsų gyvenimą. Neįmanoma iš karto atsisakyti įpročių, atsineštų iš gimtų namų. Ir dažniausiai pirmomis bendro gyvenimo dienomis atsiranda problemos. Abiems sutuoktiniams tenka mokytis kompromisų meno. Branginti ir dažniau girti vienam kitą, garsiai pastebėti gerąsias partnerio savybes ir gebėjimus. Idealių santuokų nebūna, kaip ir idealių žmonių. Priimkite mylimą žmogų tokį, koks jis yra. Iš pat pradžių reikia nustatyti santykius su tėvais. Neatsitverti nuo jų, bet ir neleisti kištis į Jūsų šeimyninį gyvenimą. Ir niekada kalbėdamiesi su tėvais nesiskųskite partneriu, nereikškite jam pretenzijų.
1-6 metai po vestuvių. Paprastai tuo laikotarpiu sulaukiama pirmagimio. Sutuoktiniai atranda save naujuose vaidmenyse. Visiškai pasikeičia gyvenimo režimas ir stilius. Žmonos pečius užgula pagrindinis krūvis. Moteris neturi užsidaryti su vaiku savo ypatingame pasaulyje. Kūdikiui reikia abiejų tėvų meilės ir globos. Žmona turi išmokyti vyrą prižiūrėti mažylį: maudyti, vaikščioti su juo, bendrauti ir t.t. Tokios smulkmenos privers vyrą pasijausti reikalingu vaikui ir žmonai.
Septyni metai po vestuvių. Sutuoktiniai pradeda jausti, kad pavargo vienas nuo kito. Jeigu žmona visą savo rūpestį skyrė šeimai ir namams, nustojo rūpintis savimi, ji jau negalės sužavėti, sužadinti partnerio vaizduotės. Vyras vis dažniau dings iš namų: tai jis turi skubaus darbo, tai susitikimas su senais draugais. Kaip tik tada gali atsirasti „kažkas trečias". Iškyla abipusiai įtarimai, sutuoktiniai vis dažniau erzina, kaltina vienas kitą. Moteris negali atsiduoti vien šeimai, organizuokite savo asmeninį gyvenimą, suraskite sau įdomų užsiėmimą, susitikinėkite su draugėmis, dažniau „pabėkite" iš namų. Ir greitai jūs vėl tapsite vyrui ta žavinga mergaite, kurią jis įsimylėjo. Ir dar: netylėkite, jeigu jums kas nepatinka partnerio elgesyje - pasakykite jam apie tai tiesiai.
Dešimt metų po vestuvių. Vaikai paaugo, jūs turite butą, mašiną, darbą. Bet jūs pamiršote džiaugtis - nuobodulys, monotonija, jokių bendrų interesų. Lenktynėse dėl gyvenimo gėrybių jūs pametėte vienas kitą, jums vienam kito nebereikia. Jeigu jūs dar nesukūrėte tvirtos materialinės padėties - džiaukitės, jūs turite ko siekti. Vietoj galvojimo apie naują mašiną, geriau pagalvokite apie savo jausmus: šiame lošime laimi artumas, intymumas, statykite ant jų. Pabandykite ištrūkti į gamtą su palapine, sugrįžti į tuos laikus, kai jūsų santykiai dar tik prasidėjo. Aplankykite tas vietas, kur pirmą kartą buvote kartu - tai jus suartins.
Penkiolika metų po vestuvių. Prasideda vidutinio amžiaus krizė. Vyras išgyvena labai sunkų laikotarpį, jam atrodo, kad pusė gyvenimo jau praėjo. Jis stengiasi įrodyti sau ir visam pasauliui, kad kaip ir anksčiau yra jaunas, patrauklus, nesąmoningai ieško jaunesnės žmonos. Į galvą šauna beprotiškos idėjos, kurias jis stengiasi tuoj pat realizuoti. Staiga pradeda lankytis teniso kortuose arba nori slidinėti kalnuose. Toks elgesys gąsdina žmoną, ji pradeda pergyventi, kad tapo vyrui neįdomi. Mielosios damos! Kantrybės ir dar kartą kantrybės! Leiskite vyrui krėsti nekaltas kvailystes ir pati jose dalyvaukite. Bendros pramogos labai suartina žmones. Jei norite nueiti į teatrą, pati nupirkite bilietus. Negailėkite sau išleistų pinigų. Jokiu būdu neužsikraukite vien sau atsakomybės už augančius vaikus. Tarkitės su vyru, supažindinkite jį su visomis su vaikais susijusiomis problemomis.
Trisdešimt metų po vestuvių. Vaikai pradeda gyventi savo gyvenimą, tėvai labai pergyvena vaikams palikus namus. Jie vėl pasilieka dviese, ir čia jų tyko artėjančios senatvės baimė. Krenta gyvybinė energija, pasireiškia niūri, liūdna nuotaika. Moterys tuo metu pergyvena sunkų menopauzės laikotarpį. Duokite sau laiko, kad priprastumėte, prisitaikytumėte prie naujos situacijos. Pripažinkite vaikų teisę į nepriklausomybę, pagalvokite apie save. Išsimiegokite, skaitykite, susitikite su draugais, ieškokite gyvenime džiaugsmo. Jei turite jėgų ir galimybių - dirbkite.
Linkime sėkmės!
Griežtai draudžiama šiame portale esančią informaciją kopijuoti ir panaudoti kituose tinklapiuose ar spaudiniuose be rašytinio administratoriaus sutikimo.